O mne - Dávid ILKOVIČ, AFIAP

"Fotografi sú ako motýle, lietajú od fotky k fotke."  
Som obyčajný chalan, ktorý má rád prírodu a fotoaparát po ruke.
Som zberateľ jedinečných momentov.


Ocenenia

medzinárodný fotografický titul - AFIAP

Svojou fotografickou tvorbou sa mi podarilo prepracovať sa k udeleniu medzinárodného fotografického titulu AFIAP (artist Fédération Internationale de l´Art Photographique. Udelenie tohto titulu je česť a neexistuje naň právny nárok. Ako nositeľ tohto titulu si ho môžem uvádzať za menom.
FIAP – Fédération Internationale de l´Art Photographique je medzinárodná mimovládna organizácia pre umeleckú fotografiu spadajúca pod UNESCO. Oficiálne vznikla v roku 1950 v Berne a venuje sa podpore a propagácii fotografického umenia.
Moje vybrané fotografie sa zaradili do depozitu v Musée de l´Elysée vo švajčiarskom Lausanne a tak sa stali súčasťou svetového kultúrneho dedičstva. Udelením tohto prestížneho fotografického titulu som sa zaradil medzi svetovú špičku umeleckých fotografov, ktorí svojimi prácami dôstojne reprezentujú a zviditeľňujú po celom svete nielen seba, ale aj svoju rodnú krajinu.

1x.com1x je online kurátorská galéria, ktorá zbiera najlepšie fotografie na svete. Byť publikovaný v tejto galérii je obrovský úspech a česť pre každého fotografa. No ešte väčší úspech je byť ocenený hlavnými kurátormi. Tento úspech dosiahne menej ako 1% fotografov, ktorí sú publikovaní. V mojej galérii nájdete aj ocenené fotografie hlavnými kurátormi.

Medzinárodný filmový festival Hory a mesto 2024 - cena Grand Prix

Fotografia z talianskych Dolomitov s názvom "Jedinečný moment" získala ocenenie Grand Prix vo fotsúťaži v rámci medzinárodného filmového festivalu Hory a mesto 2024.

WPE awards

V medzinárodnej konkurencii bola moja fotografia ocenená zlatým odznakom.

Leica master shot

Fotografia Man with dog bola zaradená do galérie Leica fotografie international a ocenená titulom "LEICA MASTER SHOT"

Bardaf international exhibition 2022

Fotografia Summer time bola v uznávanej medzinárodnej súťaži Bardaf organizovanej pod záštitom FIAP ocenená zlatou medailou. 

TAMAPO

V 9. ročníku medzinárodného mapového okruhu fotoklubov z Českej a Slovenskej republiky som obsadil 1. miesto v kategórii jednotlivcov.

35 awards 2021

Mimoriadne úspešný rok v rámci veľkej konkurencie. V rámci Slovenska som sa umiestnil v TOP10 fotografoch.

Tanečnica

Fotografia získala čestné uznanie na festivale Hory a mesto.

Cesta domov

Fotografia získala cenu Grand prix v súťaži Choď a foť a zároveň prvé miesto v kategórii Príroda

Spišské línie

Fotografia získala v súťaži Cestuj s Cewe po Slovensku 2021 druhé miesto.

35 awards 

35 awards je jedna z najväčších fotografických súťaží na svete. V rámci súťaže som sa umiestnil medzi TOP35 fotografmi zo Slovenska s fotografiou ikonického Kriváňa a fotografiou Studeného potoka.